Shelbyville Lady Dragon and Dragon District Track Results 2018

District Champion -800 M Run and 400 M Run-Keanna Osby

District Champion- Pole Vault- LD Coleman

Area Qualifiers-Girls

Jasmine Osby- 3rd place 100 M. Dash

4x100 Relay-2nd place  Jasmine Osby, Jaiden Rose, Jakaitlon Bolton, Taniya Barnes

4x200 Relay-3rd place Molly Windham, Jasmine Osby, Jakaitlon Bolton, Taniya  Barnes

Area Qualifiers-Boys

Jordan Boykins-Discus

Kawon McCowin-Shot put

Kurtrick Allen-Triple Jump

Buddy McClelland-High Jump & 1600 M

LD Coleman-Pole Vault & 400 M

Mac Wheeler- 200 M

Tyler Windham-200 M

4x200 Relay-Jacobi Jackson, Marcos Horton, Trace Jackson, Mac Wheeler

4x100 Relay- Trace Jackson, Tyler Windham, Jacobi Jackson, Marcos Horton

4x400 Relay-LD Coleman, Kurtrick Allen, Marcos Horton, Jacobi Jackson

 

Area Track Meet will be held  April 18, 2018 at San Augustine High School

 

Shelbyville Dragon JV  

District Track Results 2018

 

JV Boys: 1st place team - 276 Points

 

 

High Jump: 1st- AJ Cartwright; 2nd-Jarod Perez

Long Jump: 1st-Jay Buckley; 2nd-Jaylon Brinson, 3rd-AJ Cartwright

Pole Vault: 1st- Jaylon Brinson

Discus: 2nd-Grady Clay; 3rd-Hunter Casey

Shot Put: 5th- Dawson Windham

3200 meter run: 1st- Logan Williams; 2nd-Adam Hernandez

4x100 Meter Relay: 1st- AJ Cartwright, Jaylon Brinson, Kel Wilson, Trevor Jackson

800 Meter Run: 2nd-Bryar Wagstaff; 5th-Jimmy Jimenez; 6th - Hagan Crumpton

110 meter Hurdles: 2nd-Caleb Ridgeway; 3rd-Torian Allen; 5th-Adrian Ruiz

100 Meter Dash: 1st-Dawson Windham; 2nd-Kaleb Campbell; 3rd-Jaylon Brinson

4x200 Meter Relay: 1st-AJ Cartwright, Jaylon Brinson, Kel Wilson, Trevor Jackson

400 Meter Dash: 1st - Grady Clay, 2nd- Brody Chandler; 4th-Jarod Perez

300 Meter Hurdles: 1st- Jay Buckley; 2nd-Torian Allen; 3rd-Caleb Ridgeway

200 Meter Dash: 1st-Trevor Jackson, 2nd-Dawson Windham; 3rd-Brody Chandler

1600 Meter Run: 1st-Bryar Wagstaff; 5th- Cade Tindol, 6th- Logan Williams

4x400 Meter Relay: 2nd- Kaleb Campbell, AJ Cartwright, Kel Wilson, Grady Clay